Róże różańcowe

Należąc do Róży, nie zapominajmy o odmawianiu dziesiątki różańca świętego, aby kółko modlitwy różańcowej nie uległo przerwaniu. Dobrą rzeczą jest wybrać sobie dogodną stałą porę dnia odmawiania tej modlitwy wyrabiając w sobie dobry nawyk bycia blisko Maryji i Boga.

Spotkanie róż różańcowych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po porannej Mszy św.

Róże różańcowe w Parafii Matki Boskiej Anielskiej na Kowańcu:

– Róża pod patronatem św. Józefa zelatorka Helena Batkiewicz:
– Róża pod patronatem Matki Boskiej Różańcowej zelatorka Helena Batkiewicz:
– Róża pod patronatem Matki Boskiej Fatimskiej (24.X.1996 r.) zelatorka Celina Romańska:
– Róża pod patronatem Maksymiliana Marii Kolbe (15.X.1997) zelatorka Celina Romańska:
– Róża pod patronatem Siostry Faustyny.Kowalskiej zelatorka Ludmiła Jachymiak:
– Róża pod patronatem Matki Boskiej Anielskiej zelatorka Maria Stramka:

„Pierwsze koło różańcowe zostało założone w 1982 roku, które trwa do dziś. Opiekunem był pierwszy proboszcz ks.kan.Zdzisław Stypuła z którym spotykaliśmy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Obecnie jesteśmy pod opieką ks.proboszcza Stanisława Chlebka”
Ze wspomnień Heleny Batkiewicz.

„Ks.Proboszcz Zdzisław Stypuła w 1996 roku na kazaniu zachęcał do zakładania róż rodzinnych z okazji przyjazdu Ojca św.Jana Pawła II do Polski. Po powrocie do domu i rozmowie z sąsiadkami postanowiłam założyć różę. …różę pod patronatem Maksymiliana Marii Kolbego założyłam na prośbę mieszkańców Osiedla Marfiana Góra 15 maja 1997 roku”
Ze wspomnień Celiny Romańskiej.