XXI Niedziela Zwykła.

25.VIII. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji. W naszej parafii dożynki – dziękczynienie Panu Bogu za owoce ziemi i pracy ludzkiej w tym roku.
  2. Od następnej niedzieli Msze święte o 8.00; 10.30; 18.00 w dni powszechne o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy codziennie 30 minut przed Mszą Świętą. Kancelaria Parafialna czynna zaraz po Mszy św. w poniedziałek rano; we wtorek popołudniu: w środę rano: w czwartek popołudniu: w piątek rano. Kancelaria nieczynna w soboty, niedziele i święta oraz I-e piątki miesiąca. Istnieje możliwość telefonicznego umówienia się do kancelarii.
  3. Ks. Abp. Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski mając na uwadze potrzeby duszpasterskie z dniem 28 sierpnia 2019 roku zwalnia Ks. mgr Jakuba Mateję z obowiązków w naszej Parafii i kieruje do Parafii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Frydrychowicach. Dziękujemy za posługę i pracę w naszej Parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w realizowaniu Chrystusowego Kapłaństwa. Witamy Ks. mgr Wojciecha Dziobonia życząc wszelkich Łask Bożych i opieki naszej Pani Anielskiej.
  4. W poniedziałek Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.
  5. We wtorek wspomnienie św. Moniki.
  6. W środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  7. W czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  8. W niedzielę 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. To również 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych za Ojczyznę i módlmy się o pokój na świecie.
  9. Za tydzień w niedzielę w Ludźmierzu o godz. 11.00 podhalańskie dożynki, bardzo proszę aby naszą parafię reprezentowali Parafianie z tegorocznym wieńcem dożynkowym. W Kalwarii Zebrzydowskiej XXVII Pielgrzymka Rodzin.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszamy parafian z Os. Oleksówki od 1-5 nr-u.
  11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, spotkanie róż różańcowych po porannej Mszy Św. Składka na spłacanie długu parafii.