XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 sierpnia 2018

1. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  1. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika obozu Auschwitz.
  1. W środę 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (w Polsce to święto znane jest jako Uroczystość Matki Bożej Zielnej), zgodnie tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte o godzinie : 7.00; 10.30; 18.00; Święto obowiązkowe. W tym dniu wypada 98 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, i święto Wojska Polskiego.
  1. W Ludźmierzu suma odpustowa o godz. 11.30, której będzie przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski, więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
  1. W piątek święto św. Jacka, prezbitera, dominikanina, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku. To również III piątek miesiąca – koronka do Miłosierdzia Bożego przed poranną Mszą św.
  1. Bóg zapłać sprzątającym i wszystkie ofiary szczególnie składane na remont dachu kościoła. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy parafianom z ul. Kowaniec od nr-u: 172-180 (parzyste).
  1. Czytajmy i sponsorujmy prasę katolicką.