I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego, którego hasłem jest: „Eucharystia daje życie, posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent to czas świętego i radosnego przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza trwa do 16 grudnia i kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

2. Roraty w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W sobotę o godz. 7.00 rano. Zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. W zakrystii można nabyć świąteczne świece Caritas – minimalna cena 8 zł, a nadwyżka będzie przeznaczona na wsparcie ubogich. Również w zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny.

3. We wtorek święto św. Andrzeja, apostoła.

4. W piątek wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, misjonarza dalekiego wschodu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz.16.00. Godzina święta w czwartek od 16 – 17.00.

6. Do chorych pojedziemy przed świętami – 23 grudnia (w czwartek).

7. Bóg zapłać sprzątającym naszą świątynię i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Kowaniec od:73 -97 nr-y nieparzyste.

W aktualnościach znajdziemy plan wizyty kolędowej.