XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, Sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Podejmijmy czasową lub całkowitą abstynencję, to wyrzeczenie ofiarujmy za kogoś bliskiego lub znajomego, by pomóc mu uwolnić się z nałogu. Nie przymykajmy oczu na ten problem. Próbujmy reagować, a gdy trzeba szukajmy specjalistycznej pomocy.

2. W nadchodzącym tygodniu najważniejszym wydarzeniem dla naszej wspólnoty jest Odpust Parafialny ku Czci Matki Boskiej Anielskiej. Jutro Msze św. o godz.: 7.00; 11.00 i 18.00. Kazanie wygłosi i sumę odprawi Ks. Prałat Mieczysław Łukaszczyk, długoletni proboszcz i dziekan św. Katarzyny naszego miasta.

3. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu, chorągwi, panie do feretronów, róże różańcowe, kościół domowy, Caritas, ministrantów i lektorów, dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, strażaków, orkiestrę i wszystkich Parafian oraz gości do świętowania Imienin naszej Parafii. Ubierzmy się w stroje regionalne.

4. Odpust to łaska darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie spowiedzi, a jeszcze przez nas nie naprawione i nie wynagrodzone. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

5. W czwartek I-y miesiąca, godzina święta i okazja do spowiedzi od 17.00.

6. W piątek święto Przemienienia Pańskiego i I-y miesiąca, spowiedź od 17.00. Do chorych pojedziemy od g. 8.30, chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

7. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i sprzątanie naszej świątyni. W tym tygodniu zapraszamy parafian z Szuflowa od nr-u:9-1 w piątek o godz. 18.30.

8. W minionym tygodniu odeszła od nas sp.+Anna Guziak. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu, „dobry Jezu …”.