III NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4 -5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
  2. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu, które są jeszcze w zakrystii.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków na rodzinę. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
  4. Od dziś nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia w następną niedzielę.
  5. We wtorek – 19 grudnia parafialna przedświąteczna spowiedź od godz.14.30 – 17.00, z przerwą 15.30-16.00. Będą kapłani z sąsiednich parafii, skorzystajmy z ich posługi.
  6. W piątek wypada 22 grudnia – św. Ritę uczcimy na wieczornej Mszy świętej.
  7. W sobotę od 8.30 odwiedzimy chorych, których odwiedzamy w I piątki miesiąca. Innych starszych – chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
  8. Za wszystkie ofiary i sprzątanie naszej świątyni Bóg zapłać. W tym tygodniu zapraszamy parafian z Oś. Oleksówki od nr-u: 6 – 14 w piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Czytajmy i wspierajmy prasę katolicką.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy +Adama Guzik. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu – „dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.
#########

Plan odwiedzin kolędowych w zakładce Aktualności

########

Informacja o Parafialnym wyjeździe dzieci młodzieży do Włoch w zakładce Aktualności