II NIEDZIELA WIELKANOCNA

11 kwietnia 2021

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocna, która kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa. To także niedziela Miłosierdzia Bożego ustanowiona przez św. papieża Jana Pawła II na wyraźne życzenie Chrystusa. Przed kościołem swoimi datkami wspieramy chorą Agnieszkę i życzymy powrotu do zdrowia.

2. To również początek 77-go Tygodnia Miłosierdzia, (przeniesiony z października).

3. W środę wypada święto Chrztu Polski. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie. Zachęcamy do wywieszenia Flagi Polskiej. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą św.

4. Bóg zapłać złożone ofiary, i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy w piątek parafian Os. Oleksówek od 6 – 14 nr-u .

5. W piątek III-i miesiąca, koronka do Miłosierdzia Bożego przed poranną Mszą Świętą.

6. Msze św. w niedzielę o 8.00; 10.30; 18.00. W dni powszechne o 7.00 i 18.00.

7. Czytajmy i sponsorujmy prasę katolicką.

Msza Święta – o godzinie  14.00 w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

#

{W zakładce Aktualności Wytyczne co do niektórych kwestii liturgicznych w czasie obowiązującego stanu epidemii, Abp Marka Jędraszewskiego }

#