XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro poniedziałek 16 października 39. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę św. Piotra. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego papieża. Szkoła Podstawowa nr III w naszej parafii im. J.P.II ma Mszę św. o godz. 8.00 a później jest rajd rowerowy. Na odcinku szkoły i Długiej Polany mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym od 11.00 -12.00. W tym dniu wypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  2. We wtorek wspomnienie św.Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.
  3. W środę święto św. Łukasza ewangelisty, dzień modlitw za służbę zdrowia.
  4. W piątek Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, prof. Akademii Krakowskiej, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. To również III piątek miesiąca, koronka do Miłosierdzia Bożego przed poranną Mszą św.
  5. W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary i sprzątającym oraz poukładanie desek. Do puszki na stypendia zebrano 1283 zł. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Kowaniec od nr-u: 172-180 (parzyste).
  7. Za tydzień niedziela misyjna. Kazania do nas wygłosi misjonarz pracujący w Brazylii, pochodzący z Nowego Targu ks. Bogusław Batkiewicz. Wesprzemy go naszymi modlitwami oraz ofiarą do puszek po Mszy św. przed kościołem. Na wieczornej Mszy św. uczcimy św. Ritę poświęcając róże.
  8. Czytajmy i wspierajmy prasę katolicką.