UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Kościół raduje się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nasza parafia przeżywa uroczystą I Komunię świętą. Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły.
  2. Od poniedziałku rozpoczyna się dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców „biały tydzień”. Wszystkie dzieci w strojach komunijnych przychodzą na majówkę a później zostają na Mszy św., to dziękczynienie za dar Komunii św. W tym dniu wypada również – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7.00; i 18.00 Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty.
  3. We wtorek wspomnienie św. Rity z Cascii. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  5. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu wypada „dzień matki”, pamiętamy o naszych mamach żyjących i tych które już odeszły.
  6. W przyszłą niedzielę, 27 maja – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  7. Trwają prace remontowe naszej świątyni. Wspierajmy to dzieło modlitewnie i materialnie.
  8. W następnym tygodniu wypada Boże Ciało. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy przez rodziców dzieci I komunijnych : I. – IIIa; II. – IIIb; III. – rodziców dzieci rocznicowych I Komunii św: IV. – Caritas naszej parafii
  9. Bóg zapłać sprzątającym naszą świątynię i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę o jej piękno powierzamy rodzinom z Oś. Zadział od nr-u:1 – 11.
  10. Czytajmy prasę katolicką..