V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy oraz początek nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

2. We wtorek pierwsze Nabożeństwa majowe ku czci N.M.P. przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30 i tak będzie przez cały maj. W czasie nabożeństwa modlimy się za Ojca św, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Zachęcamy do „majówek” w kościele parafialnym i kapliczkach przydomowych.

3. W czwartek wspomnienie św. Atanazego, bp. i dr-a Kościoła. Z racji I-go czwartku miesiąca godzina święta od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

4. W piątek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Marii Panny, Królowej Polski. Msze święte o godz. 8.00; 10.30 – za Ojczyznę i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia Flagi Polskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu wypada I-y piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

5. W sobotę I-a miesiąca, nabożeństwo wynagradzające i modlitwa za Ojczyznę po prannej Mszy świętej, do chorych pojedziemy od godz. 8.30, których prosimy zgłosić w zakrystii. W tym dniu wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, którym składamy serdeczne życzenia w dniu ich święta.

6. Za tydzień I-a niedziela miesiąca, spotkanie róż różańcowych po porannej Mszy św.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary i sprzątynie naszej świątyni. W tym tygodniu zapraszamy parafian w czwartek z ul. Kowaniec od nr-u 86-102.

SPRZĄTANIE – zakładka: AKTUALNOŚCI.