Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego. Adwent to czas świętego i radosnego przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza trwa do 16 grudnia i kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

 2. Roraty w naszym kościele codziennie o godz.17.00 a w sobotę o 7.00 rano. Zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne „Caritas” w cenie 15 zł. Na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej znajdziemy plan odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą.

 3. W środę święto św. Mikołaja. W naszym kościele Mikołaj o g.16.00.

 4. W czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

 6. Bóg zapłać sprzątającym naszą świątynię i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszamy parafian z Os. Gazdy od:9 -14 nr-u.                                 PLAN KOLĘDOWY ZNAJDZIEMY w : AKTUALNOŚCIACH.

 

II NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Adwentu, XXIV dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej swoimi datkami do puszek wesprzemy naszych współbraci i siostry w wierze.

 2. W środę wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy..

 3. W czwartek wsp.św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 4. Za tydzień już III niedziela adwentu – leatare.

 5. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. a w sobotę o 7.00 rano.

 6. W zakrystii są świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 7. Bóg zapłać sprzątającym naszą świątynie i złożone ofiary. W tym tygodniu w piątek – zapraszamy parafian z Os. Gazdy od nr-u: 15–25.

 8. Nie odkładajmy spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę i korzystajmy z obecności kapłana w konfesjonale codziennie półgodziny przed Mszą św.

 9. Czytajmy i sponsorujmy prasę katolicką.