Aktualności

 

Parafialny wyjazd dzieci i młodzieży do Włoch

WENECJA – ASYŻ – SANTA MARIA DEGLI ANGELI -MONTE CASSINO – RZYM – WATYKAN

 TERMIN: 03- 08.08.2018

DZIEŃ 1 Wyjazd z Polski 03.08.2018 – PIĄTEK
Wyjazd z Polski w kierunku granicy polsko-czeskiej. Następnie przejedziemy na terytorium Austrii. Nocny przejazd autokarem.

DZIEŃ 2 Wenecja 04.08.2018 – SOBOTA

W godzinach rannych przyjedziemy do Wenecji. Jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki łódką po weneckiej lagunie do Placu św. Marka, podziwiając po drodze wspaniałe weneckie kamienice i port. Po przyjeździe do przystani przejdziemy do Bazyliki św. Marka słynnej na całym świecie z cennych mozaik. Msza Św. w bazylice. Dalej spacer po mieście wśród licznych kanałów i mostów, podczas którego zobaczymy Pałac Dożów, Campanillę – wieżę św. Marka, Most Westchnień i słynną dzielnicę Rialto z mostem Rialto nad Canale Grande. Po zwiedzaniu udamy się na nocleg do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 Asyż, Santa Maria degli Angeli 05.08.2018 – NIEDZIELA

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Asyżu.  Zwiedzanie miasta zaczniemy od bazyliki św. Klary, następnie przejście historycznym centrum miasta. Zobaczymy miejsca związane ze św. Franciszkiem: Oratorium San Francesco Poccollino, gdzie według tradycji się urodził, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone, asyski rynek. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy bazylikę  św. Franciszka, gotycką budowlę ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Msza Św. Następnie przejedziemy do bazyliki Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porzjunkuli, w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Wieczorem przejazd do hotelu w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 Rzym,  Monte Cassino 06.08.2018  – PONIEDZIAŁEK

Rano śniadanie, następnie udamy się do Rzymu. Dzień w Wiecznym Mieście zaczniemy od nawiedzenia Bazyliki św. Pawła za Murami. Msza Święta. Następnie zobaczymy Kościół św. Jana na Lateranie. Około południa wyjazd w kierunku Monte Cassino. Zobaczymy słynne Opactwo Benedyktyńskie, oraz Cmentarz Bohaterskiego Polskiego Korpusu II. Msza święta. Zwiedzimy również multimedialne muzeum poświęcone działaniom wojennym prowadzonym na Monte Cassino podczas II Wojny Światowej. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5  Watykan, Rzym 07.08.2018 – WTOREK

Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie czas wolny na zakupy. Po południu spacer po Rzymie barokowym –  w programie: słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna Di Trevi, Forum Romanum i Koloseum. Msza Św. W godzinach wieczornych udamy się w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd autokarem

DZIEŃ 6 Polska 08.08.2018 – ŚRODA

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena 1250 zł / os

Kalkulacja cenowa przy 44 osobach

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele);
  • 3 NOCLEGI W HOTELACH **/*** (Pokoje 2 i 3 – osobowe, z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 3 śniadania,  3 obiadokolacje;
  • UBEZPIECZENIE: KL (na kwotę 10.000 EUR),  NNW (na kwotę 7.000 PLN); choroby przewlekłe
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
  • PODATEK VAT.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, słuchawek podczas zwiedzania, taksy klimatycznej (łącznie około 75  euro od osoby – płatne u pilota w autokarze); dodatkowych ubezpieczeń (ubezpieczenie od rezygnacji);świadczeń niewymienionych w ofercie.

Wyjazd wakacyjny będzie zgłoszony w Małopolskim Kuratorium Oświaty.

Opiekę nad dziećmi zapewnią wykwalifikowani wychowawcy, posiadający odpowiednie wykształcenie pedagogiczne.

Wszelkie informacje dostępne u Ks. Jakuba 514  090  987

B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

standard value (optional)